فیلم سینمایی منطقه بهرانی

فیلم سینمایی منطقه بهرانی : منطقه بحرانی فیلمی است ساخته علی احمدزاده، محصول مشترک ایران و آلمان. این فیلم در هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم لوکارنو برنده جایزه پلنگ طلایی بهترین فیلم شد. کارگردان فیلم به دلیل ممنوع‌الخروجی نتوانست در جشنواره حاضر شود.

این فیلم با سه کیفیت عالی و رایگان برای شما در سایت قرار داده شده

اطلاعات فیلمخلاصه و توضیحاتعوامل فیلم و بازیگران

سال انتشار : 1402

مدت زمان : 99 دقیقه

کشور : ایران و آلمان

زبان :  فارسی , آلمانی

فیلم سینمایی منطقه بهرانی
فیلم سینمایی منطقه بهرانی

فیلم سینمایی منطقه بهرانی :
امیر زندگی تنهایی دارد و سگش تنها همراه اوست. او در دنیای زیرمینی تهران پرسه می‌زند، انواع مواد مخدر را می‌فروشد و در خیابان‌های شهر بی‌هدف حرکت می‌کند و…

فیلم ایرانی منطقه بحرانی جدیدترین ساخته ی علی احمدزاده در حالی روز گذشته موفق به دریافت جایزه ی بهترین فیلم جشنواره لوکارنوی سوئیس شد که این فیلم بدون مجوز و مخفیانه در ایران ساخته شده و بازیگران زن فیلم بدون حجاب در آن بازی کرده اند. علی احمدزاده که پیش تر فیلم مشهور «مادر قلب اتمی» از او در سینماهای کشور به نمایش در آمده بود. به دلیل ممنوع الخروجی نتوانست در جشنواره فیلم لوکارنو حاضر شود و جایزه ی او را سینا عطاییان‌، تهیه‌ کننده ی فیلم دریافت کرد.

این سومین باری است که یوزپلنگ طلایی، جایزه ی اصلی جشنواره لوکارنو به یک فیلمساز ایرانی می‌رسد و پیش از این ابراهیم فروزش در سال ۱۹۹۴ با «خمره» و جعفر پناهی در سال ۱۹۹۷ با فیلم «آینه» این جایزه را برده بودند.

همچنین ناصر تقوایی با «ناخدا خورشید» و عباس کیارستمی با «خانه دوست کجاست؟» جایزه یوزپلنگ برنزی لوکارنو را دریافت کردند.

  کارگردان : علی احمدزاده

تهیه کننده : سینا عطاییان دنا، علی احمدزاده

نویسنده : علی احمدزاده

بازیگران : امیر پوستی، شیرین عابدینی راد، مریم صادقیان، علیرضا کی منش،‌ ساغر سحرخیز، مینا حسنلو،‌ علیرضا راستجو، صبا باقری و…